podolog@stopyzdrowe.pl
Rejestracja: Tel: 668 014 077

Brodawki wirusowe

Usuwanie brodawek wirusowych

brodawki wirusowe wrocław
Brodawka stopy to twarda narośl skórna o guzowatej, grudkowatej strukturze, która pojawia się na podeszwie stopy. Wywołuje ją brodawczak ludzki HPV, który w miejscach uszkodzonego naskórka przenika w skórę i tworzy brodawkę. Brodawki wirusowe są nieprzyjemną dolegliwością. Choć początkowo nie wydają się groźne, nieleczone mogą powodować poważne konsekwencje i uczucie dyskomfortu przy chodzeniu. Ponadto wyglądają nieestetycznie.

Brodawki wirusowe tworzą się w takich miejscach, które są najbardziej narażone na skaleczenia i na których opiera się ciężar ciała, czyli na piętach i paluchach. Jednocześnie te części ciała są szczególnie narażone na ból podczas chodzenia, kiedy kurzajka już się pojawi.

Brodawki wirusowe często mylone są z odciskami. Błędna, samodzielna diagnoza może zdecydowanie wydłużyć czas leczenia. Tylko szybka reakcja i decyzja o usunięciu zmiany są w tej sytuacji rekomendowane przez pomologów. Usunięcie brodawki wirusowej to nie tylko kwestia codziennej wygody. To także sposób na zapobieganie stanom zapalnym, a także rozsiewaniu się narośli na inne części ciała. Dłuższe chodzenie i uciskanie brodawki może spowodować jej wdeptywanie w głąb skóry.

Usuwanie brodawek wirusowych – nasza oferta

W ofercie naszego gabinetu podologicznego znajduje się usuwanie brodawek wirusowych ze stóp. Zachęcamy Państwo do zapoznania się ze szczegółami tej oferty — wczesna reakcja pozwoli uniknąć poważniejszych zmian. Co szczególnie istotne znacznie skróci ogólny czas leczenia dolegliwości.

Usunięcie brodawki jest zabiegiem kilkuetapowym, przynoszącym zadowalające efekty całkowitego pozbycia się zmiany. Czasami brodawki wirusowe znikają samoistnie, jednak przeważnie należy je specjalistycznie usunąć w gabinecie podologicznym. W naszym gabinecie we Wrocławiu przeprowadzimy dla Państwa zabieg, umożliwiając szybki powrót do sprawności fizycznej. Po nim mogą mieć Państwo pewność, że narośl więcej się nie pojawi.

Najczęściej brodawki wirusowe występują u dzieci i młodzieży, co jest spowodowane obniżoną odpornością. Ta grupa ludzi często ma kontakt z takimi miejscami jak baseny, sauny, siłownie, sale gimnastyczne, czy piaskownice, które są miejscem zakażeń. Oczywiście trudno uniknąć ryzyka, ale w celu zapobiegania brodawkom wirusowym warto zwrócić szczególną uwagę na podstawowe zasady higieny.

Usuwanie brodawek okołopaznokciowych – Wrocław

Brodawki okołopaznokciowe przyjmują postać guzków o nierównej powierzchni i kolorze zdrowej skóry, czasem bywają lekko szarawe. Zmiany lokalizują się na wałach przypaznokciowych powodując ból i dyskomfort. Brodawki okołopaznokciowe zajmują najczęściej boczne obrąbki paznokcia, gdzie mogą zlewać się i tworzyć drobne zmiany krwotoczne. Występowaniu brodawek okołopaznokciowych może towarzyszyć zniekształcenie płytki paznokcia. Długotrwale nieleczone brodawki przypaznokciowe powodują rozwarstwianie się płytki. Dlatego też, w przypadku jakichkolwiek objawów, ważna jest szybka reakcja i podjęcie leczenia, aby zapobiec całkowitemu zapaleniu łożyska.

Usuwanie brodawek okołopaznokciowych jest bardzo trudne. W początkowej fazie leczenia stosuje się preparaty o działaniu miejscowym. W sytuacji, kiedy preparaty okazują się nieskuteczne zaleca się kriochirurgiczne usuwanie brodawek okołopaznokciowych, ostrzykiwanie ich lekami cystatycznymi lub laseroterapię. Podczas zabiegów konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, by nie zniszczyć kształtu paznokcia. Z uwagi na to, usuwanie brodawek przypaznokciowych wymaga konsultacji i ścisłej współpracy ze specjalistą podologiem oraz cierpliwości ze strony Pacjenta.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów Gabinet Podologiczny Stopy Zdrowe oferuje kompleksowe usuwanie brodawek okołopaznokciowych. Metody leczenia brodawek każdorazowo dostosowujemy do specyfiki leczonej zmiany, co przekłada się na wysoką skuteczność działania.

 • Kontakt

  Agnieszka Wawrzyniak-Wróbel
  Tel: 668 014 077
  E-mail: podolog@stopyzdrowe.pl

 • Gabinet – Krzyki

  Ul. Wandy Rutkiewicz 3
  52-234 Wrocław – Krzyki – Gaj

 • Godziny otwarcia

  Poniedziałek – piątek:
  09:00 – 20:00

 • Gabinet podologiczny Wrocław, podolog Wrocław, podologiczny gabinet Wrocław, usuwanie odcisków Wrocław, wrastające paznokcie Wrocław, kurzajki Wrocław, brodawki leczenie Wrocław, grzybica paznokci Wrocław

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Call Now