Usuwanie modzeli

usuwanie modzeli wrocławOdciski to częsty problem, który w dalszej perspektywie może doprowadzić do poważniejszych schorzeń oraz dolegliwości bólowych. Wyróżnia się różne typy odcisków, wśród których można wymienić:

 • modzele,
 • nagniotki,

W obu przypadkach przyczyną ich powstawania jest nieodpowiednie obuwie oraz nadmierny nacisk wywoływany na stopę. Również samodzielne usuwanie modzeli i nagniotków domowymi sposobami może doprowadzić do zaognienia problemu. Jedynym ratunkiem w tym przypadku jest wizyta u podologa i skuteczne usunięcie nagniotków bezpiecznymi metodami. Jedną z najbardziej skutecznych, a zarazem najbardziej dogodnych z perspektywy pacjenta metod usuwania modzeli i nagniotków są zabiegi laserowe. Laserowe usuwanie nagniotków, podobnie jak usuwanie modzeli laserem przynosi bardzo dobre rezultaty leczenia, przy czym zabieg nie wiąże się z długą i bolesną rekonwalescencją. Możliwość powrotu do normalnej aktywności niemal bezpośrednio po laserowym usuwaniu nagniotków i modzeli wynika z faktu, iż podczas zabiegu odparowywana jest wyłącznie zmieniona chorobowo tkanka i nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadującej ze zmianą skórną zdrowej tkanki.

Usuwanie modzeli – przebieg wizyty

Nasz gabinet podologiczny to miejsce, w którym poradzimy sobie nawet z trudnymi przypadkami. Na pierwszej wizycie przeprowadzamy szczegółowy wywiad z pacjentem, aby poznać przyczynę powstawania bolesnych odcisków i zaplanować najskuteczniejsze leczenie. Usuwanie nagniotków przeprowadzamy przy użyciu lasera lub skalpela, dbając jednocześnie, aby nie naruszyć głębszych warstw skóry. Zabieg kończy się wypolerowaniem naskórka frezarką oraz zastosowaniem specjalnych preparatów zmiękczających.

Wybór metody leczenia uzależniamy od stopnia zaawansowania zmiany oraz jej wielkości. W sytuacji, w której nie występują ku temu żadne przeciwskazania naszym Pacjentom polecamy przede wszystkim laserowe usuwanie nagniotków. Wynika to z wysokiej efektywności proponowanej metody leczenia, dzięki której możemy skutecznie rozwiązać problem uporczywych nagniotków już podczas jednej wizyty w gabinecie.

Nasi Pacjenci mogą również liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie pielęgnacji skóry stóp oraz pomoc w wyborze odpowiedniego obuwia. Wybór odpowiedniego obuwia pozwoli uniknąć problemów z nagniotkami i modzelami w przyszłości, dlatego powinien stanowić istotny element profilaktyki i leczenia.

Usuwanie nagniotków – Wrocław

Leczenie podologiczne to jedyny sposób, aby trwale pozbyć się powracających odcisków. Po przeprowadzonym zabiegu usuwania modzeli instruujemy pacjentów jak dbać o stopy, aby nie dopuścić do nawrotu bolesnych dolegliwości. Regularne wizyty u podologa i stosowanie się do zaleceń to jedyny sposób, aby pozbyć się uciążliwych odcisków. Oferowane w naszym gabinecie usuwanie modzeli laserem oraz laserowe usuwanie nagniotków to zabiegi bezbolesne, które wykonujemy po wcześniejszym schłodzeniu opracowywanej okolicy. Schłodzenie skóry podnosi komfort podczas trwania zabiegu, jednocześnie umożliwiając podologowi szybką i efektywną pracę.

Jeżeli problem odcisków dotyczy również Ciebie, zapraszamy do umówienia się na usuwanie nagniotków w naszym gabinecie we Wrocławiu.

 • Kontakt

  Agnieszka Wawrzyniak-Wróbel
  Tel: 668 014 077
  E-mail: podolog@stopyzdrowe.pl

 • Gabinet – Krzyki

  Ul. Wandy Rutkiewicz 3
  52-234 Wrocław – Krzyki – Gaj

 • Godziny otwarcia

  Poniedziałek – piątek:
  09:00 – 20:00

 • Gabinet podologiczny Wrocław, podolog Wrocław, podologiczny gabinet Wrocław, usuwanie odcisków Wrocław, wrastające paznokcie Wrocław, kurzajki Wrocław, brodawki leczenie Wrocław, grzybica paznokci Wrocław

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Call Now