Grzybica paznokci

grzybica paznokci wrocławGrzybica paznokci to zakażenie grzybicze, które rozwija się zwykle na jednym paznokciu, a następnie zakażane są kolejne płytki. Jest problemem, który dotyka wiele osób w różnym wieku.

Grzybica stóp objawia się swędzeniem, skóra jest zaczerwieniona, popękana i łuszczy się. Na paznokciach rozpoczyna się biało żółtymi punkcikami pod końcówką paznokci. Następnie przechodzi w głąb płytki i staje się coraz bardziej widocznym odbarwieniem.

W wyniku grzybicy, paznokcie stają się cieńsze a końcówki zaczynają pękać, zmieniają kolor, nadmiernie rogowacieją, kruszą się i są pobruzdowane.

Charakteryzują się żółto-zieloną barwą, a wilgotne masy, które są pod nim wydzielają specyficzny zapach.

Grzybica stóp występuje również między palcami, gdzie skóra jest najbardziej wilgotna. Bardzo szybko się rozprzestrzenia na palce i paznokcie. Dlatego istotne jest by zawsze dokładnie wycierać i suszyć przestrzenie międzypalcowe. Grzybica stóp może przyjmować również postać niewielkich pęcherzy znajdujących się po stronie podeszwowej, które czasem rozrastają się i pękają.

Czynnikami , które sprzyjają pojawieniu jest grzybicy stóp i grzybicy paznokci są:

 • nadmierna potliwość stóp,
 • noszenie zbyt ciepłego i ciasnego obuwia,
 • urazy mechaniczne,
 • chodzenie bosą stopą w miejscach publicznych,
 • choroby ogólnoustrojowe,
 • przyjmowanie leków

 

Leczenie grzybicy paznokci – Wrocław


Cierpisz na grzybicę paznokci i szukasz skutecznego leczenia we Wrocławiu? Oferujemy rozpoznanie choroby oraz terapię, która ma na celu poprawę wyglądu i zdrowia stóp. Kompleksowe leczenie grzybicy paznokci pod okiem specjalisty eliminuje nie tylko objawy, ale też przyczynę, która wywołała chorobę. 

Już teraz zgłoś się do nas, jeśli cierpisz z powodu bólu paznokci albo zauważasz zmiany w ich wyglądzie. Im szybciej sięgniesz po pomoc, tym lepsze efekty da leczenie grzybicy paznokci.

By potwierdzić grzybicę stóp niezbędne jest pobranie materiału do badania na obecność grzybni, oczyszczenie paznokcia, a następnie rekonstrukcja płytki paznokciowej. Ten zabieg przeprowadzimy dla Państwa w naszym gabinecie podologicznym we Wrocławiu. Zapraszamy do umówienia wizyty.

 • Kontakt

  Agnieszka Wawrzyniak-Wróbel
  Tel: 668 014 077
  E-mail: podolog@stopyzdrowe.pl

 • Gabinet – Krzyki

  Ul. Wandy Rutkiewicz 3
  52-234 Wrocław – Krzyki – Gaj

 • Godziny otwarcia

  Poniedziałek – piątek:
  09:00 – 20:00

 • Gabinet podologiczny Wrocław, podolog Wrocław, podologiczny gabinet Wrocław, usuwanie odcisków Wrocław, wrastające paznokcie Wrocław, kurzajki Wrocław, brodawki leczenie Wrocław, grzybica paznokci Wrocław

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Call Now